Poznej a chraň – Kamenní obři

Cena není zadána
Volná akce, bez přihlášení
Popis

Tradiční přírodovědně-výtvarná soutěž spojená s výstavou je určena dětem od tří do osmnácti let z Olomouce a blízkého okolí. V roce 2021 proběhne již 36. ročník.

Tématem letošního roku bude neživá příroda a to zejména horniny, minerály, skalní útvary, jeskyně a zkamenělé fosilie. Toto téma koresponduje i s tématem Dnu Země, který každoročně pořádají děti z oddílu Lid Medvědího potoka pro mateřské školy a I. stupeň základních škol z Olomouce a blízkého okolí. Do soutěže budou přijímány práce všech výtvarných technik. Hodnocení proběhne v šesti věkových kategoriích, kterými jsou mateřská škola, I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ, střední škola, kolektivní dílo a tematické soubory, a provedou ho odborní pracovníci DDM Olomouc.

Výstava bude umístěna v galerii DDM Olomouc ve dnech 1.4.–3.5.2021, a vernisáž oceněných prací proběhne ve středu 7.4.2021 v 16.00 hodin v galerii DDM Olomouc. Autoři oceněných prací v každé kategorii obdrží drobné odměny a ocenění.

Plakát k akci (JPG)