Biketrial

Věk
6–15
Místo
Velká Bystřice
Garant

Bc. Zuzana Trizmová

Termíny
PO 17:00–19:00
ST 17:00–19:00
500 Kč
Jakub Valenta
Popis

Sportovní oddíl Biketrial klub Olomouc má dlouholetou tradici. Pod názvem "Cyklotrial klub" byl založen v dvadesátých letech, s postupným rozvojem tohoto sportu změnil klub název z "cyklotrialu" na "biketrial". V současné době klub zajišťuje zázemí pro sportovní činnnost jezdců z olomouckého regionu. Základní tréninkový areál se nachází na lokalitě "Skalka" u Velké Bystřice (bývalý lom poblíž přehrady a kynologického cvičiště). V jarním a podzimním období, kdy rychlé stmívání nedovolí odpolední tréninky v Bystřici, trénujeme u Domu dětí a mládeže v Olomouci na třídě 17. listopadu, kde jsou k dispozici umělé překážky (palety, cívky, pneumatiky) a hlavně elektrické osvětlení. V zimních měsících pak příprava probíhá i v tělocvičně DDM Olomouc.

Těžiště práce klubu je příprava jezdců na závody.Biketrial je organizovaný sport se soutěžními řády. Každoročně probíhá Mistrovství a Přebor České republiky, což představuje 8 - 12 závodů v různých lokalitách po celé republice. Na mezinárodní úrovni se pořádá Mistrovství Evropy, Evropský pohár a Mistrovství světa. Jezdci olomouckého klubu jsou díky svým výsledkům na domácích závodech na tyto mezinárodní soutěže pravidelně nominováni.

Pro zájemce o tento sport nabízí kllub možnost využití tréninkových areálů, pomoc a radu zkušených jezdců při tréninku a možnost zapůjčení vybavení pro začínající jezdce.

Na rovinu ale říkáme, že počítáme se spoluúčastí rodičů jak při tréninku, tak při cestách na závody.