Biketrial

Věk
6–15
Místo
Velká Bystřice
Garant

Bc. Zuzana Trizmová

Termíny
PO čas bude upřesněn
550 Kč
Jakub Valenta
Popis

Sportovní oddíl Biketrial klub Olomouc má dlouholetou tradici. Pod názvem "Cyklotrial klub" byl založen v dvadesátých letech, s postupným rozvojem tohoto sportu změnil klub název z "cyklotrialu" na "biketrial". V současné době klub zajišťuje zázemí pro sportovní činnnost jezdců z olomouckého regionu. Základní tréninkový areál se nachází na lokalitě "Skalka" u Velké Bystřice (bývalý lom poblíž přehrady a kynologického cvičiště). V jarním a podzimním období, kdy rychlé stmívání nedovolí odpolední tréninky v Bystřici, trénujeme u Domu dětí a mládeže v Olomouci na třídě 17. listopadu, kde jsou k dispozici umělé překážky (palety, cívky, pneumatiky) a hlavně elektrické osvětlení. V zimních měsících pak příprava probíhá i v tělocvičně DDM Olomouc.

Těžiště práce klubu je příprava jezdců na závody.Biketrial je organizovaný sport se soutěžními řády. Každoročně probíhá Mistrovství a Přebor České republiky, což představuje 8 - 12 závodů v různých lokalitách po celé republice. Na mezinárodní úrovni se pořádá Mistrovství Evropy, Evropský pohár a Mistrovství světa. Jezdci olomouckého klubu jsou díky svým výsledkům na domácích závodech na tyto mezinárodní soutěže pravidelně nominováni.

Pro zájemce o tento sport nabízí kllub možnost využití tréninkových areálů, pomoc a radu zkušených jezdců při tréninku a možnost zapůjčení vybavení pro začínající jezdce.

Na rovinu ale říkáme, že počítáme se spoluúčastí rodičů jak při tréninku, tak při cestách na závody.