krouzky

Informace a zprávy o činnosti Domu dětí a mládeže Olomouc, určené zejména pro média.

Nabídka kroužků DDM Olomouc je tradičně bohatá.

20.8.2021 • OlomoucPrázdniny jsou už skoro za námi a kromě školy je tady i nabídka volnočasových aktivit. Dům dětí a mládeže Olomouc připravil na tento školní rok víc než 150 různých kroužků pro předškoláky, školáky, ale i dospělé.
„Nabídka se rychle plní, některé kroužky jsou již obsazené, ale pořád je z čeho vybírat. V loňském školním roce jsme museli výuku hodně omezovat a upravovat. Na tento rok jsme dobře připraveni a věříme, že budeme moci svou nabídku realizovat ve větší míře", řekl Radek Ježowicz z olomouckého DDM.

Kromě tradičních kroužků je i na tento rok připraveno několik novinek. Patří mezi ně i hokejbal, fitness cvičení a kroužek Mágů – dobrodružství ve vymyšleném světě Kroniky Atlasu pro zájemce od 15 let.

Již tradičně zabírají největší část nabídky DDM Olomouc sportovní kroužky. Většinou probíhají v tělocvičnách (florbal, stolní tenis, bojová umění, aerobik), ale najdou se mezi nimi i výuka plavání, lyžařské kurzy pro předškoláky, orientační běh, či netradiční sporty.

Zájemci o tanec mohou přijít v každém věku – pro nejmenší je rytmika, mažoretky, roztleskávačky a taneční přípravky, školáci se mohou věnovat street dance, orientálnímu tanci, nebo stepu a v nabídce nechybí ani taneční klub seniorů.

Kromě tradičních výtvarných kroužků nabízí DDM Olomouc i keramiku a točení na hrnčířském kruhu, dřevodílnu nebo kurz tvůrčí fotografie. Své pevné místo v nabídce má už i kombinace tradičních výtvarných postupů s počítačovou grafikou, keramikou a nově i s textilní tvorbou.

Na pracovišti Janského 1 se koná většina technických kroužků – ať už jsou to tradiční modeláři a elektrotechnici, nebo nejrůznější kroužky počítačové. Pro děti je zde Lego klubík a pro starší zase Lego – robotika nebo 3D tisk.

Za zmínku stojí i kroužky přírodovědné – svému koníčku se zde věnují rybáři, v olomoucké ZOO se scházejí členové ZOO klubu, pravidelné schůzky v oddílech „Lidu medvědího potoka" mají i ochránci přírody a v rozáriu jsou úly, o které pečují členové včelařského kroužku.

V nabídce nechybí ani hudební kroužky (kytara, flétna a klávesy) nebo různé kluby – klub United Games pořádá mezinárodní setkání mládeže a jeho členové vyrážejí na podobné akce do zahraničí; v Herním klubu, si mohou členové vyzkoušet spoustu deskových her a v Klub instruktorů se připravují zájemci o práci s dětmi.

Většinu z kroužků najdou zájemci na jednom z 3 pracovišť DDM Olomouc – na 17. listopadu 47, Janského 1, nebo v Otevřeném klubu dětí a mládeže na Rožňavské 21. Nejsnadnější cestou, jak získat podrobné informace o všech kroužcích je navštívit www.ddmolomouc.cz nebo napsat na adresu propagace@ddmolomouc.cz. Přehledy kroužků jsou však k dostání na každém pracovišti a stručné informace mohou zájemci získat i na tel. 585 223 233.

Radek Ježowicz

propagace@ddmolomouc.cz • 731 444 443
oddělení  vnější komunikace DDM Olomouc

Ilustrační fotografie  (kliknutím na fotku se otevře v plné velikosti):

biketrial_mcr_24   dramatak_2   drevodilna   kytara   parkour   zelene_listecky

Pro další informace, fotografie nebo logo DDM Olomouc kdykoliv kontaktujte oddělení vnější komunikace: Radek Ježowicz (propagace@ddmolomouc, 731 444 443).

Dům dětí a mládeže Olomouc je jedním z největších zařízení pro volný čas dětí, mládeže i dospělých v Olomouci. Každý rok umožňuje veřejnosti realizovat své kulturní, technické, sportovní i přírodovědné zájmy ve více než 150 kroužcích, provozuje Informační centrum mládeže a organizuje řadu příležitostných akcí a dětských táborů. DDM Olomouc nabízí „volný čas na přání pro všechny" na třech pracovištích – 17. listopadu 47, Janského 1 a Rožňavská 21.