Koloběžky

article
Věk
8–26
Místo
17. listopadu 47
Garant

Mgr. Aleš Pátek

Termíny
ÚT 16:00–17:00
800 Kč
Popis

Koloběh je aktivita pro děti a mládež v jejich volném čase. Koloběžky probíhají celoročně. Pokud je pěkné počasí, jsme venku, pokud ne, jsme uvnitř. V zimních obdobích probíhá výuka jednou za 14 dní.

Koloběžka je ideální způsob, jak zvýšit fyzickou kondici, posílit více svalů naráz a využít tak smysluplně a aktivně volný čas. Seznámíme účastníky s technikou jízdy na koloběžce (jak správně stát, jak se správně odrážet a jak pravidelně střídat nohy). Jízda na koloběžce je komplexní pohyb, kde se spálí až o třetinu více energie než na kole. Účastník zapojuje nejen dolní a horní končetiny, ale také břišní i zádové svaly.

Po zapůjčení vhodné koloběžky, seznámením s jejími částmi a komponenty bude následovat procvičení, protažení a vysvětlení základní techniky jízdy na koloběžce. Samotná výuka bude probíhat v blízkém okolí v parku nebo na cyklostezce. V průběhu výuky budeme účastníkům pomáhat zlepšovat jejich styl jízdy a pravidelným opakováním zdokonalovat jejich dovednosti. Vlastní přilbu s sebou.

 

 logo_ol_kraj_200

Pořízení koloběžek finančně podpořil Olomoucký kraj.

 

Závody Česká Ves (2022)

Aleš Pátek

pedagog volného času

Na oddělení turistiky a sportu má na starosti lyžařské, florbalové a parkourové kroužky. Rád sportuje a cestuje a pro své kolegy organizuje společné aktivity.

E-mail: turistika@ddmolomouc.cz

Telefon: 601 528 325