Kurz koloběžek

article
Věk
8–26
Místo
17. listopadu 47
Garant

Mgr. Aleš Pátek

Termíny
ÚT 16:00–17:00
500 Kč
Popis

Kurz koloběhu je aktivita pro děti a mládež v jejich volném čase. Kurz bude probíhat jedenkrát týdně formou deseti pravidelných schůzek od září do listopadu. Na jaře potom proběhne deset schůzek od dubna do června.

Koloběžka je ideální způsob, jak zvýšit fyzickou kondici, posílit více svalů naráz a využít tak smysluplně a aktivně volný čas. Seznámíme účastníky s technikou jízdy na koloběžce (jak správně stát, jak se správně odrážet a jak pravidelně střídat nohy). Jízda na koloběžce je komplexní pohyb, kde se spálí až o třetinu více energie než na kole. Účastník zapojuje nejen dolní a horní končetiny, ale také břišní i zádové svaly.

Po zapůjčení vhodné koloběžky, seznámením s jejími částmi a komponenty bude následovat procvičení, protažení a vysvětlení základní techniky jízdy na koloběžce. Samotná výuka bude probíhat v blízkém okolí v parku nebo na cyklostezce. V průběhu výuky budeme účastníkům pomáhat zlepšovat jejich styl jízdy a pravidelným opakováním zdokonalovat jejich dovednosti. Vlastní přilbu s sebou.

 

 Logo_Olomouckého_kraje__světlé

Pořízení koloběžek finančně podpořil Olomoucký kraj.

Aleš Pátek

pedagog volného času

E-mail: turistika@ddmolomouc.cz

Telefon: 601 528 325