Tvůrčí fotografie 2

article
Věk
18–99
Místo
17. listopadu 47
fotoateliér, pracovna D fotografie, fotokomora, galerie, plenér
Garant

Ing. Vladimír Janek

Termíny
ST 18:00–20:00
1800 Kč
Jan Gottfried
Vladimír Janek
Popis

Kurz je určen pro studenty VŠ, VOŠ a dospělé účastníky se zájmem o hlubší poznávání tvůrčí fotografie (digitální i klasické analogové fotografie), s důrazem na vytváření vlastní osobité tvůrčí cesty. Celoroční kurzy pro zájemce o tvůrčí (výtvarnou) fotografii, kde se učí fotografickému - obrazovému vidění, snímkové technice, práci s fotoaparátem, zpracování digitální fotografie na počítači i ručnímu zpracování klasické analogové fotografie ve fotokomoře (vyvolání negativního filmu, zvětšování fotografií). Učíme se barevné i černobílé skladbě obrazu. Poznáváme jednotlivé fotografické žánry, tvorbu významných fotografů od počátků fotografie až po současnou tvůrčí fotografii. Fotografujeme také ve vybaveném fotoatelíéru, kde se učíme základům ateliérové práce.  Navštěvujeme významné výstavy v olomouckých galeriích. Řada našich absolventů úspěšně absolvovala prijímací zkoušky na fotografické obory: UTB ve Zlíně - Ateliér reklamní fotografie, Institut tvůrčí fotografie SU v Opavě, FAMU a VŠUMP v Praze nebo FaVU VUT Brno. Pořádáme doplňkové fotografické dílny a výstavy fotografické tvorby našich členů. V době prázdnin probíhá Letní fotografická dílna. Naším společným jmenovatelem je kreativita, experiment, hledání a nacházení. V průběhu několika let se skupina neformálně transformovala ve  fotoskupinu CESTA.

 ZÁPIS: 10. a 11. září 2024 v ateliérech DDM / vždy od 15 do 18 hodin. Na základě elektronické přihlášky obdržíte pozvání k zápisu.

 Fotografie z činnosti.

 

Vladimír Janek

pedagog volného času

Od roku 1994 rozvíjí a vyučuje obor tvůrčí fotografie a multimediální tvorbu. Garantuje kroužky výtvarné výchovy s využitím digitálních technologií. Dlouhodobě realizuje tvůrčí dílny v oboru fotografie a multimédií. Je zakládajícím členem spolku výtvarných pedagogů Olomoucká paleta a také členem Unie výtvarných umělců Olomoucka.

E-mail: estetika@ddmolomouc.cz

Telefon: 731 444 449