Klub United Games

article
Věk
14–26
Místo
17. listopadu 47
Garant

Mgr. Alena Zaoralová

Termíny
Popis

Klub pro mládež se zaměřením na mezinárodní aktivity ve spolupráci se spolkem United Games of Nations - Czech Republic. Účastníci se během roku seznámí s projektovým cyklem a nové znalosti si vyzkouší i v praxi na konkrétních projektech.

Klub United Games si klade za cíl motivovat mladé lidi k aktivitě a vytváření mezinárodních přátelství. Organizuje setkávání mládeže za účelem rozvoje kreativity, osobních vlastností a dovedností a poznávání jiných kultur. Hlavní roli hrají hodnoty jako mezinárodní porozumění a interkulturní vzdělávání, tolerance a respekt, odbourávání předsudků, seznámení se a vytváření nových vazeb, výměna informací a vzájemné učení se, spolupráce, osobní kontakt a přátelství, lidská práva, demokracie, participace mládeže, mír.

Členové kroužku každoročně organizují výměnu mládeže, účastní projektů EVS – European Voluntary Service – Evropské dobrovolné služby. Mezi další aktivity pak patří pořádání akce pro základní a střední školy – Evropa na náměstí. Členové klubu se také podílí na organizaci letního tábora a víkendových akcí pro děti a teenagery. Aktivity kroužku vycházejí z metod neformálního učení.