primestske_tabory

ADAPTAČNÍ KURZY

Příjemný způsob, jak urychlit a zpříjemnit žákům začlenění do  nově vznikajícího kolektivu a seznámení mezi sebou a s třídním učitelem.

Kurzy připravujeme zejména pro žáky 6. tříd základní školy a 1. ročníků střední školy, ale domluvit se můžeme i jinak.

3DENNÍ KURZ

Délka kurzu: 3 dny (2 noci)

Místo konání: Turistická základna DDM Olomouc – Ochoz u Konice

Účastníci: 20–30 žáků + 1–2 učitelé

Doprava: Obvykle si ji zajišťuje škola sama, ale jsme schopni se o ni postarat. 

Cena: Bude kalkulována individuálně. Vychází přibližně na 2000 Kč za žáka. Učitelé mají kurz zdarma. V ceně je zahrnuta strava 5× denně i pitný režim. 

Lektoři: každou třídu mají na starosti 2 lektoři, z nichž alespoň jeden je profesionální pedagog volného času z našeho týmu

Tento adaptační kurz je naším základním a je koncipován tak, aby prostřednictvím týmových aktivit nastartoval dynamiku celé skupiny a tím i proces vzájemné spolupráce. Podporuje se tak rychlejší odhalení schopností a dovedností jednotlivce i celé skupiny.

Při společné aktivitě tak přirozeně dochází ke změnám v chování, postojích a mezilidských vztazích, které se v novém třídním kolektivu teprve utvářejí.

Žáci se tak mohou mezi sebou, ale i s třídním učitelem poznat mimo školní lavice – v situacích, které by ve škole nezažili. V předstihu si tak mohou vytvořit sociální vazby a lépe nalézt své místo v kolektivu, snadno si zvyknout na nové prostředí a co nejrychleji se zapojit do života školy.

Využíváme vlastní turistickou základnu, jejíž prostory a okolí velmi dobře známe a můžeme tak vybrat aktivity, které se do tohoto prostředí dobře hodí. 

KURZ NA KLÍČ

Můžeme připravit kurz přesně podle vašich požadavků:

Délka kurzu: zvládneme jednodenní i týdenní akce

Místo konání: může být ve vašich prostorách nebo jinde

Počet účastníků: od malé třídy až po několik tříd v ročníků

Lektoři: kurz povedou zkušení pedagogové volného času z našeho týmu

 adaptacni_kurzy_1_1