primestske_tabory

ADAPTAČNÍ KURZY

Způsob, jak urychlit a zpříjemnit žákům začlenění do  nově vznikajícího kolektivu a seznámení mezi sebou, ale i s pedagogy a třídním učitelem.

Kurzy připravujeme zejména pro žáky 6. ročníku základní školy a 1. ročníku střední školy a tomu odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

3DENNÍ KURZ

Délka kurzu: 3 dny (2 noci)

Místo konání: Turistická základna DDM Olomouc – Ochoz u Konice

Účastníci: 20–30 žáků + 1–2 pedagogové

Doprava: Obvykle si ji zajišťuje škola sama, v případě zájmu jsme schopni ji zajistit. 

Cena: Bude kalkulována individuálně. Přibližně lze počítat s částkou cca 2000 Kč za žáka. 1–2 pedagogové mají kurz zdarma (dle počtu účastníků). V ceně je zahrnuto ubytování, strava 5× denně, pitný režim, materiál a pomůcky potřebné k programu a mzdy lektorů. 

Lektoři: každou třídu mají na starosti 2 lektoři, z nichž alespoň jeden je pedagog volného času z týmu DDM Olomouc

Adaptační kurz je naším základním a je koncipován tak, aby prostřednictvím týmových aktivit nastartoval dynamiku celé skupiny a tím i proces vzájemné spolupráce. Podporuje se tak rychlejší odhalení schopností a dovedností jednotlivce i celé skupiny.

Při společné aktivitě tak přirozeně dochází ke změnám v chování, postojích a mezilidských vztazích, které se v novém třídním kolektivu teprve utvářejí.

Žáci se tak mohou mezi sebou, ale i s třídním učitelem poznat mimo školní lavice – v situacích, které by ve škole nezažili. V předstihu si tak mohou vytvořit sociální vazby a lépe nalézt své místo v kolektivu, snadno si zvyknout na nové prostředí a co nejrychleji se zapojit do života školy.

Využíváme vlastní turistickou základnu, jejíž prostory a okolí velmi dobře známe a můžeme tak vybrat aktivity, které se do tohoto prostředí dobře hodí. 

KURZ NA KLÍČ

Dle vašich přání a požadavků jsme schopni připravit také jednodenní i vícedenní kurzy.

 adaptacni_kurzy_1_1

 

Fotky v kronice (z roku 2022)