ctyrslistky

TISKOVÉ ZPRÁVY

Informace a zprávy o činnosti Domu dětí a mládeže Olomouc, určené zejména pro média

Olomoučtí ochránci přírody získali stříbro

Olomouc, 6.7.2023Od 18. do 23. června proběhlo v rekreačním středisku
Pod Templštýnem u Ivančic národní kolo soutěže Zlatý list. Této přírodovědné soutěže se zúčastnilo 30 kolektivů z celé republiky a zástupci Olomouckého kraje si v takovéto konkurenci vedli velice dobře.

Děti z Lidu Medvědího potoka (oddíl Domu dětí a mládeže Olomouc spolupracující s Mladými ochránci přírody) získaly druhé místo v kategorii mladších i starších žáků. Kapybary ze ZŠ Demlova vybojovali 10. místo v mladších. Všechny děti si za svůj přístup k soutěži zaslouží veliké uznání. 

Lid Medvědího potoka reprezentovali Melichar Fišr, Adam Miřijovský, Ester Zábranská, Magdalena Hetová, Frida, Neusar a Antonín Šmalec v mladší kategorii a Lukáš Kohout, Petra Maňásková, Vendula Vágnerová, Dora Šmalcová, Daniel Zdařil a Jan Kočař v kategorii starších.

Za Kapybary soutěžili Laura Hándlová, Aneta Horváthová, Matouš Kudláček, Marek Malínek, Michal Malínek a Šimon Procházka.

Zlatý list je největší celostátní soutěž mimoškolních i školních dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě. Šestičlenná družstva dětí rozdělená do dvou hlídek soutěží ve znalostech o živé a neživé přírodě a o její ochraně.

Soutěž z pověření MŠMT ČR organizuje Český svaz ochránců přírody a podporují Ministerstvo životního prostředí, Lesy České republiky a společnost NET4GAS, je třístupňová – probíhají základní a krajská postupová kola, jejichž vítězové soutěží ve svých znalostech v národním kole. V Olomouckém kraji proběhlo v tomto roce deset základních kol s účastí přes jeden tisíc dětí. Krajského kola konaného 19.5. v olomouckém rozáriu a botanické zahradě se zúčastnilo 131 dětí.

Jaroslav Marx

panda@ddmolomouc.cz
725 922 621

Ilustrační fotografie (kliknutím na fotku se otevře v plné velikosti):

Zlatý list  Zlatý list  Zlatý list  Zlatý list  Zlatý list  Zlatý list  Zlatý list

 

Pro další informace, fotografie nebo logo DDM Olomouc kdykoliv kontaktujte oddělení vnější komunikace: Radek Ježowicz (propagace@ddmolomouc, 731 444 443).

Dům dětí a mládeže Olomouc je jedním z největších zařízení pro volný čas dětí, mládeže i dospělých v Olomouci. Každý rok umožňuje veřejnosti realizovat své kulturní, technické, sportovní i přírodovědné zájmy ve více než 150 kroužcích, provozuje Informační centrum mládeže a organizuje řadu příležitostných akcí a dětských táborů. DDM Olomouc nabízí „volný čas na přání pro všechny" na třech pracovištích – 17. listopadu 47, Janského 1 a Rožňavská 21.