kulicky

HRAJEME SI

Na této stránce postupně přidáváme nápady a tipy na nejrůznější hry, které můžete vyzkoušet doma, venku i on-line. 

Dědovy kočky

kocky

Tvůj stoletý děda Emanuel tě poprosil, abys mu jeden týden pohlídal jeho milované kočky. Letí totiž do Los Angeles na konferenci světových vědců ve výslužbě a nemůže se o ně starat.

Pomůžu dědovi

Cesta za pokladem – šifrovačka

cesta_za_poklademZvládnete dojít až za pokladem? Na cestě čeká 7 šifer. Pokud vyluštíte první na této stránce, pošlete odpověď na e-mail propagace@ddmolomouc.cz a získáte další.
Co čeká na konci se dozvědí pouze ti, kteří tam dorazí.

První šifra (PNG)

Plyšáci cestují

plysaci_cestuji_1_1

Medvěd Fanda se postupně vydává na různé výlety a navštěvuje zajímavá místa v Olomouci a v jeho okolí. Vezměte svého plyšáka a vydejte se společně po Fandových stopách.

 Přečíst článek

Hry na jaro – kuličky

kulickyTradiční jarní hry, které se původně hrály s boby či fazolemi a později s kuličkami – hliněnými, skleněnými i ocelovými.

Přečíst článek

Král osmisměrek

osmismerka

Pro volné chvíle jsme připravili celkem 15 osmisměrek. Jsou nachstány v sériích po třech a čekaji na vyluštění. Je možné si je vytisknout, nebo zpracovat v libovolném grafickém programu (třeba Malování ve Windows. 

Jdu luštit

Podzimní mandaly

podzimni_mandalaVyberte si vhodné místo v přírodě – louku, les, pole, vlastní zahradu... a vytvořte vlastní umělecké dílo. Staňte se na chvíli umělcem a nechte kolemjdoucí obdivovat to, co jste vytvořili.

Přečíst článek

Příroda se probouzí – jarní kvíz

priroda_se_probouzi_zajicek

Jaro je tady a s ním se probouzí příroda. Vyzkoušejte si v našem kvízu, co vše o probouzející se přírodě víte!
Pokud si nebudete jisti některou odpovědí, máme i řešení.

Kvíz (PDF)

Medvídek Brumla objevuje les

medvidek_brumla_maly Devět pracovních listů pro předškoláky a malé školáky. Medvídek Brumla nás na nich provede svým prvním rokem v lese. 

Pracovní listy (PDF)