svaty_kopecek

POZNÁVÁME OKOLÍ OLOMOUCE

Na této stránce postupně přidáváme nápady a tipy na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí Olomouce. Vydejte se s námi na různá zajímavá místa. 

Stálý orienťák na Kopečku

orientacni_beh_kompas

Stáhněte si mapu (PDF) a vydejte se na start orientačního běhu v blízkosti vchodu do ZOO vedle dětského hřiště. Start je vyznačen trojúhelníkem v kroužku. Běžet musíte postupně od 1 (31) přes 5 (35) až do cíle, který je na stejném místě jako start. Jednotlivé kontroly jsou vyznačeny dřevěným sloupkem. Naměřený čas se jménem a třeba i fotku nám pošlete na e-mail sport@ddmolomouc.cz nebo je přidejte na naši fb stránku. Výsledné časy budou vyvěšeny na stránkách DDM.

Cyklovýlety za poznáním

cyklovylety_fort_cernovir

Chcete vyrazit na výlet na kole a přitom něco zajímavého potkat? Připravili jsme dva cyklovýlety po fortech, které jsou součástí olomoucké pevnosti.

Přečíst článek

Objevte Litovelské Pomoraví

litovelske_pomoravi

Projděte si naučnou stezku, která je zaměřená na vodu, vodní toky a vodní plochy Litovelského Pomoraví. Začíná u Sluňákova odkud pokračuje přes Dům Přírody , kolem Lovecké chaty a přes Horku zpět na začátek.

Přečíst článek

Plyšáci cestují

plysaci_cestuji_1_1

Medvěd Fanda se postupně vydává na různé výlety a navštěvuje zajímavá místa v Olomouci a v jeho okolí. Vezměte svého plyšáka a vydejte se společně po Fandových stopách.

 Přečíst článek