tabor_dron

VZDĚLÁVÁNÍ PŘERUŠENO

TROCHA INSPIRACE

Kroužky ani jiné akce v tuto chvíli nemůžeme realizovat, ale aspoň můžeme nabídnout náměty k tomu co dělat doma. Prohlédněte si naši kroniku a nebo navštivte nový portál, který sprovoznilo Sdružení pracovníků DDM. 

Fotogalerie

V těchto dnech jsme do kroniky přidaly desítky alb z akcí, které jsme v posledních letech pořádali. Zajímá vás, jak učíme lyžování v naší  Dračí lyžařské škole, co se dělo na táborech a jak probíhají nejrůznější akce během roku?

Prozkoumejte naši kroniku!

¨

Olomoucká domovní znamení

domovni_znameni_1

Vydejte se s námi do centra Olomouce a poznávejte domovní znamení. Cestou jistě najdete odpovědi na několik otázek a možná objevíte i mnohá další znamení.

Přečíst článek

Medvídek Brumla objevuje les

medvidek_brumla_maly Devět pracovních listů pro předškoláky a malé školáky. Medvídek Brumla nás na nich provede svým prvním rokem v lese. 

Pracovní listy i náměty k činnostem s nimi si stáhněte ve formátu PDF.

Pracovní listy (PDF)

Cesta za pokladem – šifrovačka

cesta_za_poklademZvládnete dojít až za pokladem? Cesta je složitá a čeká na ní 7 šifer. Pokud vyluštíte první na této stránce, pošlete odpověď na e-mail propagace@ddmolomouc.cz a získáte další. Co čeká na konci se dozvědí pouze ti, kteří tam dorazí.

První šifra (PNG)

Jak se cítí zlatá rybka?

zlata_rybka_malaJaké to je být zavřený na jednom místě? Zlatá rybka z akvária to dobře ví. A jak se cítíe vy zavření doma? Můžete se o to podělit.
Vytvořte dílo libovolnou technikou (kresba, malba, komiks, fotografie, povídka, báseň, ...) a pošlete nám ho.

Vystavíme ho ve virtuální galerii a možná bude i výstava!

Podrobnosti (JPG)

Cyklovýlety za poznáním

cyklovylety_fort_cernovir

Chcete vyrazit na výlet na kole a přitom něco zajímavého potkat? Připravili jsme dva cyklovýlety po fortech, které jsou součástí olomoucké pevnosti.

Přečíst článek

Kreslíme tužkou

kreslime_tuzkou_oci

Pokud se chcete zdokonalit v kreslení, můžete využít našeho seriálu, ve kterém se dozvíte, jak správně nakreslit oči, nos, či rty. 

Takže tužku do ruky a hurá na to!

Přečíst článek

Objevte Olomouc – orientační běh

orientacni_beh_kompas

Připravili jsme mapu, kterou mohou použít nejen orientační běžci. Kontroly tvoří zajímavá místa v centru Olomouce, která jsou vyfocena a potkáte je po trase. Dokážete správně přiřadit fotografii k číslu kontroly?
Vytiskněte si mapu (JPG) a můžete vyrazit. 

Chcete-li se tomuto sportu věnovat pravidelně, podvejte se na naše kroužky orientačního běhu

Jak využít plevel

sedmikraskaPři svých vycházkách do přírody potkáváte plevel – bylinky, které můžete sbírat a dobře využít. 

V našem článku zjistíte, jak použít třeba kopřivu, pampelišku nebo sedmikrásku. 

Přečíst článek

Domácí fotoateliér

domaci_fotoatelier_1Fotíte rádi? Pro ty, kteří se chtějí ve svých dovednostech zlepšit, jsme připravili několik článků. Je jedno, zda používáte mobil, kompakt, nebo zrcadlovku.

V prvních dílech se seznámíme s tvorbou domácího fotoateliéru, vytvoříme zátiší a ukážeme si, jak pracovat s umělým světlem. 

Přečíst článek

Inspirace k zajímavé činnosti doma

mit_kam_jit

Sdružení pracovníků Domů dětí a mládeže v těchto dnech vytvořilo portál, na němž schromažďuje nejrůznější náměty, tipy a videa k trávení volného času doma. Věnujete se hudbě nebo přírodě? Rádi tvoříte či vaříte? Chcete se hýbat? Podívejte se na https://mitkamjit.cz/