Dobrodruzi

Věk
7–18
Místo
Nová Ves u Rýmařova
Garant

Mgr. Radek Ježowicz

Termíny
1.–12.7.2024
7400 Kč
Popis

Zaprášenými uličkami Káhiry – hlavního města Egypta – se právě začíná rozlévat zlatá záře zapadajícího slunce. Pokřikující obchodníci všeho druhu s řinčením štelují své stánky s různorodým blyštícím se zbožím, představujícím převážně artefakty a poklady, v nichž si jeden nemůže být jist, zda jsou pravé, či falešné (ale to už nezkušený turista nepozná). Večerní vzduch je prosycen opojnou vůní koření a skrytých příběhů dávných věků, které se ve stínech plíží, až do jedné z místních kaváren. 

 

V tmavém koutě sépiově zbarvveného, časem oprýskaného čajového salonku, se naše skupina neohrožených dobrodruhů tajně schází kolem stolu, na němž je položen otevřený zvětralý deník. Se zatajeným dechem jím listujeme a zkoumáme jeho stránky plné záhadných nákresů a teorií. Každé otočení listu deníku jen umocňuje napjatou atmosféru a znatelnou nepřítomnost jednoho z nás – dobrodruhů. 

 

Doktor Henry Walton „Indiana“ Jones junior, nejzkušenější a též nejslavnější dobrodruh, jehož každý zná jako důvtipného odvážlivce s kloboukem a bičem, a o němž  bylo natočeno mnoho dokumentárních filmů i napsáno mnoho knih, se na své poslední výppravě do blízké pyramidy ztratil. Zmizel téměř beze stopy. Jediné, co po něm zůstalo je zašifrovaný deník – hádanka zabalená do ozvěn prapradávných časů. 

 

Jako převorství dobrodruhů cítíme povinnost a volání k odhalení pravdy o poslední výpravě dr. Jonese. Naše cesta začíná v Egyptě, kde se společně pokusíme rozluštit záhadné stopy a indicie ukryté v zašifrovaném deníku. Odhodlání nás povede k poznání pravdy a doufejme, i k záchraně našeho neohroženého kolegy. Nastává čas dobrodružství naplněného tajemstvím, výzvami a zkouškami naší odvahy. 

 

Klasický pobytový tábor budew probíhat v podhůří Jeseníků na chatě Slunečná

 

Fotky z minulých let:

  olomouc_web

Tento tábor finančně podpořilo Statutární město Olomouc.